Alterra School. Територiя iншого навчання

 Категорія: #зеленкайдедошколи, Блог

Це була неймовірно крута та цікава бесіда. І ми неодмінно ще завітаємо до школи офлайн. А поки що трохи фактів👇

Alterra School – це територія іншого навчання, яка відома своїми принципами: свобода, екологічне оточення навчання, практичність.

Вважаємо важливим навчити сучасну дитину навчатися онлайн – у сучасних умовах це корисна і, навіть, необхідна навичка. Тому, наприклад, для нас карантин не став якоюсь перешкодою і вже на другий день усі класи займалися віддалено.

Назва, рiк заснування: Alterra School, відкрились у 2018 році.

Розташування: Київ – на Оболоні, Одеса – у центрі.

Вартiсть (1 міс.): 8 000 грн. (входить навчання, усі факультативи  та перебуванні на продовженому дні, з 9:00 до 19:00. Не входить харчування й атестація в інших школах).

Кiлькiсть класiв та дiтей: 1-7 класи; наразі йде активний набір на навчання з вересня. У класі 8-9 учнів (допустимий максимум – 12). Також плануємо в цьому році набирати 0-й клас.

Основнi засади: любов до дітей та бажання щось змінити в освіті України.

Основнi принципи навчання: екологічність – у спілкуванні між дітьми, між тьюторами, по відношенню до оточуючих, природи тощо; практичність – на нашу думку, навчання має бути максимально практично орієнтованим, що допоможе сформувати досвід самоідентичності (наприклад, математика як засіб формування бізнес моделі); свобода, демократичність – обирати, що вивчає, в якій мірі вивчає, що цікавить у цьому світі, а також впроваджувати певні правила в школі, яким усі потім слідують (голос дитини дорівнює голосу дорослого).

Як суміщаються принципи школи, проектна діяльність та обов’язкова шкільна програма: наша програма розділена на 2 частини – академічна, де ми йдемо по загальноосвітній навчальній програм (займає третину часу)і, та проектні студії.

Методики: застосовуємо багато різноманітних методик. Наприклад, одна з них – ейдетика. Це природня властивість нашого мозку запам’ятовувати інформацію за допомогою образів. 

Студії: ми надаємо перевагу комплексному, інтегральному навчанню. Наприклад, “Мандри” – це історія+географія. Або українську літературу, на нашу думку, набагато легше зрозуміти і проникнутися нею, якщо вивчати в комплексі з історією.

Які складності виникають при обраній системі навчання: як і інші альтернативні школи, ми стикаємось із певним страхом батьків щодо ЗНО та не до кінця сформованим баченням, що вони хочуть для своєї дитини і яким бачать її навчання.

Гаджети: не забороняємо і не дозволяємо повністю. Ми йдемо серединним шляхом: у нас гаджети використовуються у навчанні, а також діти мають 1 годину на день вільного користування – адже й дорослі ними постійно користуються. І таким чином дитина вчиться контролювати та направляти процес користування гаджетами.

Оцінювання: немає як такого. Є зворотній зв’язок про те, як дитина  себе особистісно проявила: чи була включена у процес, проявила креативність тощо. Це більше схоже на психологічний зворотній зв’язок. Щодо балової оцінки, діти її проходять раз на півроку (атестація) і це не є для ни стресом.

Наявнiсть та роль тьютора: у нас це умовний еквівалент викладача, але вони мають також завдання психологічного супроводу та створення атмосфери, у якій дітям хочеться навчатися. Тьютер закріплений за кожним класом і допомагає створювати індивідуальний навчальний план, а також викладає деякі предмети. Наприклад, у молодших класах він викладає майже всі предмети, крім профільних (англійська тощо).

Як ви розумієте з батьками, що підходите один одному: якщо, прочитавши про нас, батьки зацікавились і прийшли на особисту зустріч, ми пропонуємо презентацію. Далі спілкуємось з батьками і дізнаємося їх принципи та бачення освітнього процесу. В результаті маємо розуміння, підходимо ми чи ні.

Що для вас “альтернативна школа”: можемо назвати себе альтернативною на 100%. Адже ми спрямовані не на академічну успішність, а на особистісний розвиток – інтерес дитини, зацікавленість, пошук себе.

Про команду: у нас багато психологів, в тому числі й серед тьюторів. Наші три співзасновники – психологи та психотерапевти, які, певно, і притягують собі подібних для розуміння потреб дитини та організації максимально сприятливої для навчання та розвитку атмосфери. 

 

Ваш iдеальний випускник: перш за все, це людина, яка розуміє себе – свої відчуття, свої бажання; по-друге, це розуміння, у чому ця людина хоче реалізувати себе, а також максимальна відкритість до самореалізації.

Ваші плани: велика школа, десь на 200 дітей, але так само з маленькими класами й з тими самими принципами навчання. А також мережа шкіл не лише у великих містах, а й у малих.

    

Повний ефір доступний за посиланням: https://youtu.be/C4o9tvpflt4

А якщо маєте питання, пишіть нам у чат: https://t.me/zelenkaidedoshkolu

Ну і “заходьте” до школи 😉 https://alterraschool.space

 #прямийефірзішколи #kidseducation #zelenka #zelenkafamilyspace

БРОНЮВАННЯ МІСЦЯ

ZELENKA NEWSLETTER

Введіть ваш email та отримуйте наші новини