Німецька шкільна освіта у Києві. Deutsche Schule Kiew готує дитину до європейського майбутнього!

 Категорія: #зеленкайдедошколи

Deutsche Schule Kiew (DSK) — це міжкультурна спільнота, яку разом формують учні, батьки та вчителі. 

DSK Deutsche Schule Kiew заснована у 2008 році представниками німецького округу Тюринген. З самого початку школа була відкрита виключно для дітей експатів з Німеччини та Австрії. Але зараз школа працює для представників будь-якої країни і (!) 70% учнів – українці, які хочуть отримати німецький Abitur – документ про середню освіту Німеччини. Саме цей документ відчиняє двері до вступу у будь-який вуз Європи та Америки. 

Розташування: Подільський р-н, Виноградарь, вул. Новомостицька, 10 (молодша школа) та вул. Новомостицька, 2 (середня школа).

Вартість (1 міс.): 18 000 – 20 000 грн. (7500-8930 евро/рік). Вже входить харчування (обід та полуденок), усі гуртки, підручники, екскурсії.

Кількість класiв та дiтей:  школа І-ІІІ ступенів, що означає, що тут навчаються з 1 по 11 (12) клас. По 12-20 учнів у класі.

Vorschulgruppe (аналог Preschool): навчаючись тут 1-2 роки, діти саме отримують ті необхідні знання, навички та вміння, які їм знадобляться для першого класу. І, звичайно, діти з цього садочку переходять в школу автоматично.

Переваги навчання в німецькій школі: випускники мають можливість паралельно отримати два документи про освіту – український про повну загальну середню освіту та Abitur -, німецький аналог українського атестату, який дає можливість навчатися у Німеччині або будь-якій країні світу. Разом з тим діти мають ширший спектр вибору, навчатися за кордоном чи в Україні.

Основнi принципи навчання: 

 • Доброзичлива атмосфера навчання. 
 • Гідність, культура, толерантність. 
 • Знання та розвиток компетенції дитини. 
 • Логічне та критичне мислення.
 • Здатність самостійно вирішувати проблеми. 
 • Мовні навички. 
 • Зрощення індивідуальних здібностей кожної дитини.
 • Високий рівень англійської мови (рівень володіння англійською у випускників  – С1)
 • Індивідуальний підхід. Школа ставить перед собою завдання допомогти кожній дитині: знайти ті методи, які би посприяли тому, що кожна дитина, яка до нас прийшла, могла би розвинути всі свої найкращі якості та сторони й реалізуватися.

Мова навчання: німецька. Викладачами є носії мови. Програма затверджена в Німеччині. Україномовні ж учні також вивчають українську мову, літературу та інші обов’язкові предмети відповідно до освітніх стандартів МОН України. Також у школі на високому рівні вивчення англійської, французької, української та російської мови.  

У новому навчальному році німецька школа набирає дітей до першого класу без знань німецької мови. Про те, як буде проходити адаптація українських дітей до німецької програми, розвиток мовних навичок, перспективи після закінчення школи, а також про принципи німецького навчання ми поговорили в прямому ефірі з директоркою української програми Оленою Ковальчук.

Ефір: https://youtu.be/qRUMmT5hjDE

Сайт школи

www.dskiew.com.ua 

Реєстрація на особисту зустріч зі школою: https://forms.gle/wge94KpTVfSHEDN4A

Команда Зеленки побувала в гостях школи та поспілкувалась з директором DSK Геральдом Мібсом. Про що говорили і чого нового дізнались – далі в інтерв’ю:

Як нині відбувається навчання в школі під час Пандемії?

 • У нас вже досить багато досвіду в online навчанні. Кожен учень має доступ до онлайн-платформи, де можна повноцінно навчатись. Звісно, набагато краще, коли учні разом навчаються в школі, а не сидять самотньо за екранами. Але ми мусимо разом пережити цей складний період. 

 

У новому навчальному році першачків у Німецьку школу ви набираєте без знань німецької мови. Розкажіть, як буде проходити адаптація до мови, програми та культури? 

 • У нас буде один клас, куди діти будуть приходити після німецького садочка і в них вже будуть базові знання німецької мови. Там навчаються не лише українці, а й іноземці – американці, німці, французи та інші експати. А в другий клас ми набираємо дітей, які будуть вивчати німецьку мову з нуля. Ми проводимо багато спільних активностей для усіх дітей школи – спорт, уроки мистецтва, театр, прогулянки – а це якраз зроблено для того, щоб діти без знання мови могли спокійно комунікувати з німецькомовними дітьми. Зазвичай, до кінця четвертого класу усі діти зрівнюються у знаннях мови.

Якою мовою проводиться навчання? 

 • Навчання проводиться німецькою мовою, за виключенням предметів з української програми (українська мова, література та історія України). Чотири роки достатньо для адаптації до німецької мови та культури. Українські діти проходять відразу дві програми – німецьку та українську. 

Чи можна прийти у вашу школу не з першого класу? 

 • Звісно, дітей, які досить добре знають німецьку мову, ми можемо прийняти в середню чи старшу школу. У мене якраз сьогодні на співбесіді був юнак, який хоче вступити до нас у 10 клас. У нього дуже високий рівень знання мови, він інтелігентний та цілеспрямований хлопець, тому, як на мене, він має усі шанси для вступу.

Які перспективи та привілеї отримують українські діти, навчаючись в Німецькій школі? 

 • Наші діти ставлять собі за мету отримати інтернаціональний Abitur (це документ, аналог українського атестату, внутрішній стандарт середньої освіти в Німеччині, кваліфікаційна ступінь, яку отримують учні після закінчення школи). По результатам іспиту Abitur дитина може вступити до вишу в Німеччину чи в інші держави.

Яку роль виконують батьки в навчальному процесі? Відносини школа-дитина-батьки. 

 • Це надзвичайно важлива тема в нашій демократичній шкільній системі. Звісно, батьки повинні приймати участь у навчанні власних дітей – спілкуватись із вчителями, звертати увагу на успіхи та складнощі, але це не означає, що вони повинні робити домашнє завдання з дітьми. Ми просто просимо їх бути уважними до своїх дітей. Усі діти з усього світу потребують трьох речей:
 1. Любов
 2. Любов
 3. Любов

Як можна мотивувати дітей до навчання і взагалі чи потрібно це робити? 

 • Бажання вчитись у дітей досить хвилеподібне. Коли вони приходять в перший клас, то їм усе цікаво, вони зацікавлені абсолютно у всьому та їм подобається процес навчання. А коли вони стають старшими, приходить підлітковий вік, то інтерес знижується, але згодом він знову піднімається. Тут так само працюють три важливі речі, яким слід навчитись батькам: 
 1. Слухати
 2. Слухати
 3. Слухати

І завжди бути поруч з дітьми. Навіть, якщо це здається складним, навіть коли зовсім не хочеться. Слід завжди давати дитині відчуття, що ви поруч і готові їх підтримати у будь-якій ситуації. 

Розкажіть про проектну діяльність і розвиток компетенцій у вашій школі. Чому це так важливо сучасним дітям?

 • Дітей ми не навчаємо директивно – це країна, це місто, це річка. Ми навчаємо дітей вчитись – як працювати в команді, як робити проект, презентувати проект, не просто сухе вивчення предмету, а застосування знань на практиці. Ми вчимо дітей працювати спільно з іншими людьми – це найвища компетенція, яка потрібна кожній людині в сучасному світі.

Ми не знаємо, як зміниться світ до моменту закінчення дітьми школи через 11-12 років. До чого нам потрібно підготувати дітей зараз, щоб потім їм було простіше жити?

 • Ми повинні підготувати дітей до того, що світ дуже швидко змінюється. Вже сьогодні зрозуміло, що через 5 років з’являться ті професії, яких ще не існує. Ми маємо навчити дітей бути настільки гнучкими, аби швидко адаптуватись до змін і появі нових професій.

 

Чого б ви побажали нам усім в цьому швидкоплинному та змінному світі і чому важливому слід навчити дітей? 

 • Ми  навчаємо дітей тому, що цей світ – єдиний світ для всіх, що не повинно бути поділу на німців та українців, ми маємо бути толерантними один до одного, до будь-якого кольору шкіри, релігії, мови і кожен з нас розуміє, що усі ми громадяни однієї планети. Sitizen of the World (англ.)

Реєстрація на особисту зустріч зі школою: https://forms.gle/wge94KpTVfSHEDN4A 

Фото: Євгенія Станішевська

БРОНЮВАННЯ МІСЦЯ

ZELENKA NEWSLETTER

Введіть ваш email та отримуйте наші новини